Leandro Damiao w kręgu zainteresowań Atletico

Jak informują brazylijskie gazety, Atletico Madryt jest zainteresowane piłkarzem FC Santosu. Klub z Hiszpani liczy się z odejściem Diego Costy dlatego też w jego miejsce szuka godnego następcy i uważa za takiego piłkarza wystepującego na codzień na pozycji środkowego napastnika Leandro Damião.

Ten utalentowany 24 letni napastnik kupiony za 22 mln euro w grudniu z Internacional, pobytu w Santos jednak nie może zaliczyć do udanych. Zaliczył tylko 3 występy. Znacznie lepiej radził sobie w Internacionalu dla któego rozegrał 120 meczów zdobywając 49 bramek i 19 asyst. tak samo jak zdobywanie kolejnych bramek.

FC Santos byłby skłonny sprzedać piłkarza za 16 mln euro, jednak Atletico jest skłonne zapłacić o 3 mln euro mniej, i nie wiadomo czy rozbierzności finansowe uda się załatwić.

Sam piłkarz bardzo chciałby spróbować swoich sił w lidze europejskiej, i jeśli tylko klub pozwoli napewno skorzysta z opcji przenosin do Mistrza Hiszpani, chociaż drugą europejską opcją jest VfL Wolfsburg, który po rozstaniu się z Diego napewno będzie chciało wzmocnić linię ofensywną swojego zespołu.

 

 

Okres pracy trenerskiej: 08/03/1994 – 30/06/1994

Data urodzenia: 23/12/1950

Trener / Manager

Dodaj komentarz