Co za emocje! – Atletico 3:2 Espanyol

Po niezwykle emocjonującym meczu 35 kolejki La Liga Atletico Madryt pokonało na Vicente Calderon broniący się przed spadkiem Espanyol.

Mecz nie rozpoczął się najlepiej dla Los Rojiblancos. W 31. minucie obrońca Atletico Luis Perea obejrzał czerwoną kartkę. Później było już tylko gorzej. W 38 minucie goście za sprawą Nene obejmują prowadzenie. Pomocnik Espanyolu skutecznie wykonuje rzut karny i daje prowadzenie swojej drużynie. Dwie minuty później jest juz 2:0 dla przyjezdnych.

Wydawało się, że nic nie jest w stanie powstrzymać graczy Espanyolu przd zgarnięciem pełnej puli. Jednak w drugiej połowie losy meczu odwróciły się diametralnie o 180 stopni. Juz w 53. min Diego Forlan strzela kontaktową bramkę dla Atletico czym daje nadzieje nie tylko graczom, ale i kibicom na zdobycie chociażby jednego punktu. 7 minut później do remisu doprowadza młodziutki Argentyńczyk Sergio Aguero.

Mecz był bardzo zacięty, a gospodarze pokazali, że gra się do końca. W doliczonym czasie bramkę na wagę trzech punktów zdobywa nie kto inny, jak niezawodny w tym sezonie Urugwajczyk Diego Forlan.

Po tym zwycięstwie Atletico zbliżyło się do miejsca premiującego grę w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, jednak by zapewnić sobię miejsce w pierwszej czwórce na koniec sezonu nie mogą stracić już żadnych punktów. Najbliższa okazja na zdobycz punktową za tydzień w niedzielę. Atletico będzie wtedy grało z Valencją, która wczoraj pokonała Real Madryt 3:0.