Zwyciężyli! Teraz wszystko w ich rękach…

Teraz już wszystko zależy od piłkarzy Abela Resino. We wczorajszym spotkaniu drużyna Atletico pokonała Valencię 1:0 po rzucie karnym, który pewnie wykorzystał Diego Forlan. Oznacza to, że „Los Colchoneros” zajmują 4. miejsce w ligowej tabeli, co daje im prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Goście rozpoczęli to spotkanie bardzo agresywnie, jednak ataki osamotnionego Davida Villi nie stwarzały większego zagrożenia. Inaczej było w przypadku dwójki napastników, jaką dysponował zespół z Vicente Calderon. Para snajperów w czerwonobiałych koszulkach doskonale rozbijała defensywę „Nietoperzy”.

Niedługo po rozpoczęciu śmiałe ataki zaczął przeprowadzać Aguero. „El Kun” z bardzo dobrej strony zaprezentował się w 29. minucie, ale nie zdążył strzelić bramki, bo Cesar nieczysto interweniował. Argentyńczyk nie wpakował więc piłki do siatki, za to wywalczył rzut karny. Do piłki pewnie podszedł Diego Forlan i po chwili kibice zobaczyli pierwszego gola. Dla urugwajskiego piłkarza było to 28. trafienie w lidze.

Jak wiadomo zespół z Mestalla musiał radzić sobie bez kreatywnego Davida Silvy i jego brak był szczególnie widoczny na boisku. Mimo to w ostatnich minutach pierwszej połowy Mata mógł wyrównać, ale jego strzał został sparowany przez Leo Franco.

Druga połowa zaczęła się od natarcia Atletico. Najpierw Simao  został w ostatnim momencie powstrzymany przez Maduro, a niedługo potem dogodnej sytuacji nie wykorzystał Sergio Aguero, który i tak rozegrał bardzo dobre spotkanie.

Następnie serca kibiców na Vicente Calderon zamarły, gdy Perea niemal pokonał własnego bramkarza głową. Wiadome było już od początku, że Valencia szczególnie groźna będzie grając z kontry.

Aguero chciał wymusić jeszcze jeden rzut karny, lecz sędzia dostrzegł, że był to teatralny upadek Argentyńczyka i pokazał mu żółtą kartkę. Chwilę później „El Kun” próbował prostopadle podawać do Forlana, ale Cesar po raz kolejny był na miejscu i zdołał przeciąć wybitne podanie.

Pod koniec okazję miał jeszcze David Villa, jednak nie zdołał jej wykorzystać. Po ostatnim gwizdku w Madrycie rozpoczęło się szaleństwo.

Atletico zwycięża i na dwie kolejki przed końcem zajmuje 4. miejsce w Primera Division. Co prawda „Nietoperze” tracą do nich tylko dwa oczka, ale mają jeszcze przed sobą potyczkę z silnym Villarrealem, który  nadal liczy się w walce o Champions League, oraz z Bilbao. Z tymi ostatnimi zespół „Los Rojiblancos” zagra w najbliższy weekend. Wszyscy oczekujemy zwycięstwa.

Atletico Madryt 1:0 Valencia
29 min. Forlan (rzut karny)

Atletico Madryt: Leo Franco; Ujfalusi, Álvaro Domínguez, Pablo Ibáńez, Pernía; Paulo Assunçăo, Raúl García, Maxi (Miguel de las Cuevas, 86), Simăo (Sinama-Pongolle, 77); Forlán and Kun Agüero (Camacho, 96)
Valencia CF: César; Miguel, Albiol, Maduro, Alexis; Albelda, Baraja (Joaquín, 62), Edú (Michel, 81), Pablo Hernández (Morientes, 72); Mata and Villa.