Caminero podejrzany o pranie pieniędzy

Jeden z najlepszych piłkarzy hiszpańskich lat 90., a dziś dyrektor sportowy Atletico Madryt Jose Luis Perez Caminero jest podejrzany o pranie brudnych pieniędzy pochodzących z handlu narkotykami.

Caminero znalazł się wśród 20 osób, przeciwko którym wszczęto w czwartek dochodzenie. Grupa jest podejrzana o współpracę z mafią kolumbijską i meksykańską w praniu brudnych pieniędzy za pośrednictwem jednego ze sklepów jubilerskich w Madrycie.

W czerwcu 2009 roku były piłkarz, zatrzymany przez policję, miał przy sobie 58 tys. euro w gotówce, które przewoził z Valladolid do Madrytu. Prokuratura podejrzewa, że pieniądze pochodziły z przestępczego procederu.

Największym sukcesem w karierze piłkarskiej Caminero było zdobycie z Atletico Madryt mistrzostwa i Pucharu Hiszpanii w 1996 roku. W tym samym roku został uznany najlepszym zawodnikiem Primera Division.

W reprezentacji rozegrał 28 meczów i strzelił osiem goli, w tym trzy na mundialu w USA (1994); wówczas Hiszpanie odpadli w ćwierćfinale po przegranej z Włochami 1:2.

Hiszpania

Pozycja na boisku: Obrońca

Data urodzenia: 10/05/1933

Zawodnik Kadry A

Dodaj komentarz