Atletico zgarnia Superpuchar. Hat-trick Falcao

Superpuchar Europy dla Atletico Madryt! Na stadionie w Monaco triumfatorzy Ligi Europejskiej zdeklasowali 4:1 zwycięzcę Ligi Mistrzów, londyńską Chelsea. Klasycznego hat-tricka zaliczył snajper Atletico, Radamel Falcao.

Atletico objęło prowadzenie bardzo szybko bo już w 7. minucie. Falcao wpadł w pole karne Chelsea i techniczną podcinką posłał piłkę do bramki obok bezradnego Cecha. Dwanaście minut później było już 2:0 i znów za sprawą Falcao, który popisał się znakomitym, technicznym uderzeniem z czternastego metra.

Wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się dwubramkowym prowadzeniem zwycięzców Ligi Europejskiej, gdy w 45. minucie dołożyli oni trzeciego gola. Falcao dostał piłkę w „szesnastce” Chelsea i w sytuacji sam na sam po raz trzeci umieścił piłkę w bramce, kompletując klasycznego hat-tricka.

W drugiej części gry Chelsea próbowała odrabiać straty, ale w 60. minucie to Cech po raz kolejny musiał wyciągać piłkę z siatki. Po dośrodkowaniu w pole karne Falcao strącił piłkę do Mirandy a ten oddał strzał, po którym futbolówka odbiła się jeszcze od Cahilla i wpadła do bramki.

„The Blues” zdobyli honorowego gola kwadrans przed końcem. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła pod nogi Cahilla, który potężnym strzałem z siódmego metra nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Atletico na skuteczną interwencję.

Chelsea Londyn – Atletico Madryt 1:4 (0:3)