Atletico o 1 punkt od Champions League!

Z niemożliwego stało się możliwe. Atletico, po serii zwycięstw i po wczorajszej wygranej z Athletic, od Ligi Mistrzów dzieli już tylko punkt. Recepta na sukces? – niesamowity Forlan, który wczoraj na listę strzelców wpisał się aż trzykrotnie. Jedno trafienie dorzucił Raul Garcia i „Los Colchoneros” pokonali na wyjeździe Bilbao aż 4:1!.

Atletico wiedziało, że musi dzisiaj wygrać a mecz od samego początku układał się pod ich dyktando. Byłby to start perfekcyjny, jednak Johny Heitinga nie zdołał skierować piłki do bramki. Chwilę później podpopiecznym Abela Resino sprzyjało szczęście, bo Javi Martinez zmarnował dogodną sytuację do strzelenia bramki.

Gdyby Sergio Aguero wykorzystał chociaż jedną sytuację, która mu się nadażyła, mecz najprawdopodobniej zakończył by się już w pierwszej połowie. Tymczasem Argentyńczyk najpierw strzelił nad poprzeczką a następnie głową z sześciu metrów prosto w bramkarza.

Świetnie w defensywie Athleticu spisywał się Basques, który dobrze rozbijał ataki Atletico, nie pozwalając na groźniejsze akcje. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa zaczęła się lepiej dla drużyny gospodarzy. Świetną paradą po strzale Llorente popisał się Leo Franco. Następne 15 minut było prawdziwą „nudziarnią”. Po tym okresie pięknym strzałem z woleja Raul Garcia otowrzył wynik spotkania. Następnie odpowiedzieli gracze Athleticu. Z rzutu rożnego po zagraniu Basquesa do bramki trafił Xabier Etxeita.

I wreszcie na boisku ukazał się geniusz Forlana. Urugwajczyk strzelał kolejno w 72, 77 i 87 minucie. Pierwsza braka padła po dobitce, następnie Diego wykończył kontrę Atletico. Gol pieczętujący zwycięstwo Forlan zdobył z rzutu karnego. Hat-trick snajpera „Los Rojiblancos” nie tylko zapewnił ważne zwycięstwo Ateltico i uplasował go na pierwszej pozycji tabeli strzelców La Liga. Zbliżył on również Atletico do Ligi Mistrzów.

Athletic Bilbao 1:4 Atletico Madryt

0:1 – Raul Garcia 57
1:1 – Exeita 69
1:2 – Diego Forlan 72
1:3 – Diego Forlan 77
1:4 – Diego Forlan 87(k.)

Athletic: Iraizoz; Gupergui, Etxeita, Amorebieta, Koikili (Balenziaga, 67’); Orbaiz (Yeste, 78’), Javi Martínez; David López (Etxeberria, 67’), Susaeta; Torquero, Fernando Llorente.

Atlético Madryt: Leo Franco; Heitinga, Pablo, Ujfalusi, Pernía; Assunçao, Raúl García, Maxi (Sinama, 57’), Simăo (Luis García, 88’); Forlán, Kun Agüero (Perea, 79’).