Atletico Madryt wygrało z Malagą 1:0

Primera Divison wróciła po dwutygodniowej przerwie. W pierwszym meczu 18. kolejki Atletico Madryt wygrało na wyjeździe z Malagą 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Koke.

Niemal przez całą pierwszą połowę gra toczyła się na połowie gospodarzy, ale piłkarze Bernda Schustera byli znakomicie ustawieni w defensywie. Atletico nie miało zbyt wiele szans na zdobycie bramki.

Po przerwie Malaga chciała podjąć ryzyko, nieco się otworzyła i została za to skarcona. W 70. minucie znakomicie zachował się Diego Costa, który ściągnął na siebie trzech zawodników i zagrał przed bramkę. Pierwszy strzał został jeszcze zablokowany przez obrońców, ale dobitka Koke była już bezbłędna.

Dzięki wygranej Atletico, przynajmniej do niedzieli, będzie liderem ligi hiszpańskiej. Zespół prowadzony przez Diego Simeone ma trzy punkty przewagi nad Barceloną.

Bartłomiej Pawłowski z Malagi po raz kolejny znalazł się poza kadrą meczową.

źródło:pilkanozna