Wychowanek Atletico zmienia klub

Nie samym Euro żyje dziś kibic piłkarski, a z pewnością nie fan niemieckiej Borussii Mönchengladbach. Rewelacja poprzedniego sezonu Bundesligi dokonała właśnie ciekawego wzmocnienia. Popularne „Źrebaki” zakontraktowały wychowanka Atletico Madryt Alvaro Domingueza.

– Zostawiłem Primera Division dla Bundesligi, która jest również świetną ligą. Borussia to bardzo dobra drużyna, jedna z najlepszych w Niemczech w ciągu ostatnich kilku lat. Najważniejszą, jednak dla mnie, rzeczą było to, że klub podziela moją filozofię futbolu – powiedział nowy obrońca niemieckiej drużyny w pierwszym wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej.

23-letni Hiszpan od sezonu 2009/10 był podstawowym obrońcą Atletico Madryt, z którym dwukrotnie wygrywał rozgrywki Ligi Europy. Może grać na środku i na lewej flance obrony. Ma za sobą spore doświadczenie z występów w młodzieżowych reprezentacjach Hiszpanii (mistrzostwo Europy U-21 w 2011). W dorosłej drużynie „La furia roja” zaliczył do tej pory dwa występy. Nie udało mu się jednak załapać do składu na Euro 2012.

Borussia zapłaciła za hiszpańskiego obrońcę 8 milionów euro, ale kwota może wzrosnąć do 10, jeśli zawodnik osiągnie w klubie określone sukcesy. Jest to czytelny sygnał, że klub z zachodnich Niemiec poważnie myśli o eliminacjach Ligi Mistrzów, w których wystąpi w nadchodzącym sezonie.

– Najważniejsze, żeby udało nam się z Borussią rozegrać sezon pełen sukcesów. Drużyna jest właśnie po wspaniałym sezonie i fajnie by było, żeby w nadchodzącym sezonie co najmniej powtórzyć ten sukces. Oglądałem kilka spotkań mojego nowego klubu i uważam, że mają silny skład i grają dobry futbol – ocenił swoich nowych kolegów Dominguez.

Hiszpania

Pozycja na boisku: Obrońca

Data urodzenia: 04/04/1940

Zawodnik Kadry A

Dodaj komentarz